Podsumowanie Szkolnej Ligi Strzeleckiej w Zespole Szkół Ekonomicznych z udziałem ZSBiS

25 kwietnia 2018 r. w auli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorzowie Wlkp. obyło się oficjalne podsumowanie zmagań XXI edycji Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej, Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży oraz Ligi Mistrzów Sportów Obronnych.

Międzyszkolna Liga Strzelecka na stałe wpisała się już w tradycje naszego miasta, bowiem dzięki starania działaczy Organizacji Rejonowej Ligi Obrony Kraju jest organizowana corocznie już od 21 lat. W tegorocznej edycji przez 8 miesięcy 1520 osobo-zawodników skupionych w 38 drużynach gorzowskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich rywalizowała w swoich kategoriach wiekowych o miano najlepszych w konkurencjach karabin i pistolet pneumatyczny. Uczniowie, co miesiąc oddawali po 10 strzałów a uzyskane przez nich wyniki były sumowane i złożyły się na ostateczne rozstrzygnięcie.
 
Na specjalne wyróżnienie zasługuje Michał Pikuła uczeń klasy 401t, który w zawody Ligi Strzeleckiej angażował się od 4 lat. W tym roku zdobył w strzelectwie sportowym indywidualnym 1 miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny oraz poprowadził zespół "Budowlanki" do zwycięstwa w kategorii drużynowej szkół ponadgimnazjalnych. 
 
Ostateczne wyniki zmagań przedstawiły się następująco:
 
Wśród gimnazjów w konkurencji karabin pneumatyczny:
I miejsce – Dawid PAWŁOWSKI - 505 pkt (gimnazjum nr 13)
II miejsce - Michał KLIMEK - 498 pkt (gimnazjum nr 16)
III miejsce - Karol DRANICZAREK - 465 pkt(gimnazjum nr 7)
 
W pistolecie pneumatycznym gimnazjów:
I miejsce - Bartosz KOŁODZIŃSKI - 440 pkt(gimnazjum nr 13)
II miejsce - Radosław GALUBA 387 pkt (gimnazjum nr 9)
III miejsce - Karolina LATOSZEWSKA - 354 pkt (gimnazjum nr 7)
 
Gimnazja drużynowo:
I miejsce - Gimnazjum nr 13 - 1686 pkt
II miejsce - Gimnazjum nr 16 - 1666 pkt
III miejsce - Gimnazjum nr 7 - 1553 pkt
 
Wśród szkól średnich w konkurencji karabin pneumatyczny:
I miejsce - Michał PIKUŁA - 606 pkt (Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych)
II miejsce - Kamila STAWARSKA - 531 pkt ( II Liceum Ogólnokształcące)
III miejsce - Helena WIELGUS - 525 pkt (Zespół Szkół Ogrodniczych)
 
W pistolecie szkół średnich:
I miejsce - Kacper PIERZYŃSKI - 644 pkt (Zespół Szkół Elektrycznych)
II miejsce - Jakub ROSOCHACKI - 598 pkt(Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych)
III miejsce - Kamil WDOWICKI - 583 pkt (Zespół Szkół Elektrycznych)
 
Drużynowo Szkoły Średnie:
I miejsce – Zespół Szkół Budowlanych i samochodowych - 2554 pkt
II miejsce - Zespół Szkół Elektrycznych - 2409 pkt
III miejsce Zespół Szkół Ekonomicznych - 2374 pkt
 
Uroczystości były doskonałą okazją do uhonorowania działaczy naszej organizacji. Za aktywny i pełen zaangażowania wkład pracy na rzecz Ligi Obrony Kraju złotym medalem „Za Zasługi dla LOK" wyróżniono Panią Ewelinę CZECHOWSKĄ, Pana Krzysztofa MACIANTOWICZA Pana Marcina SOBOLEWSKIEGO, Pana Kazimierza STARKA oraz Pana Franciszka SZYMCZYSZYNA.

Srebrny medal „Za Zasługi dla LOK" otrzymał Pan Daniel BURY, Pani Jolanta GINTOWT, Pan Roman GROCHOWSKI, Pani Katarzyna GROMIEC, Pan Marek PIECHOWIAK, Pan Maksym SKOWRON, Pani Maria ZAWADZKA oraz Pan HENRYK PAWLICKI.
Brązowym medalem „Za Zasługi dla LOK" odznaczono Pana Piotra KRUKA, Pana MARKA KOWALSKIEGO, Panią Helenę MICKIEWICZ-KĘDZIORĘ, Pana MARKA ROBAKA, Panią Teresę STACHOWIAK-PRZYBYŁ.

Oznaką "Zasłużony Działacz Ligi Obrony Kraju" wyróżniono Pana Karola DRANICZARKA, Panią Karolinę LATOSZEWSKĄ, Pana Kamila KIEŁBASA, Pana Jakuba OPORĘ, Panią Lilianę Piątek, Panią Patrycję PLUTĘ, Pana Mateusza SAWALA, Pana Klaudiusza WRÓBLEWSKIEGO oraz Pana Macieja MUDA.

Za umilenia nam uroczystości występem wokalnym ogromnie dziękujemy Pani Wiktorii ZAWADZKIEJ oraz Uczennicą Zespołu Szkół Ekonomicznych, które specjalnie na tą okazję przygotowały układ taneczny. Fotorelację wykonała Oliwia SIWIEC
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.