Budujemy bez Granic – krótka relacja z wyjazdu

Zakończyła się pierwsza podróż naszych uczniów do Niemiec w ramach szkolnej wymiany – wyjazd był bardzo udany, a zadowoleni uczestnicy rozeszli się z certyfikatami ze szkoleń – zmęczeni ale szczęśliwi.

6 września pięcioosobowa grupa uczniów z naszej szkoły udała się wraz z kierowcą, tłumaczem i opiekunem Bartoszem Bogdanem do Słubic, gdzie przy samej granicy zostali zameldowani w wygodnym hotelu.

Przez cały tydzień miejsce to było swoistą bazą wypadową do pobliskiego i zagranicznego Frankfurtu. Uczniowie codziennie zorganizowanym transportem dowożeni byli do niemieckiej szkoły UAZ Bauwirtschaft Frankfurt nad Odrą.

Na miejscu musieliśmy zmierzyć się z budową drogi, na szczęście do dyspozycji mieliśmy nowoczesny sprzęt i liczną pomoc wśród miejscowej kadry nauczycielskiej oraz w uczniach niemieckojęzycznych.

Jeden dzień w tygodniu był poświęcony na zwiedzanie pobliskich placów budowy, gdzie przyglądaliśmy się jak pracują profesjonaliści i jak zdobytą wiedzę wykorzystuje się w praktyce.

Uczniowie wyniesioną wiedzę oraz doświadczenie z pewnością wykorzystają w przyszłości zarówno na warsztatach szkolnych, jak i w przyszłej pracy zawodowej.
 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.