"Budujemy bez granic!" - czym jest nasz najnowszy projekt?

 
 
Głównym celem projektu jest rozszerzenie wspólnej transgranicznej oferty kształcenia i szkolenia zawodowego branży budowlanej w zakresie kształcenia ustawicznego w Gorzowie Wielkopolskim i Frankfurcie nad Odrą.
 
Gorzów Wielkopolski i Frankfurt otrzymały ponad 811 tysięcy euro z Unii Europejskiej. Uczniowie mają dzięki niemu poznać nowe technologie budowlane.
 
W projekcie uczestniczy Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu oraz Zakład Kształcenia Zawodowego Związku Przemysłu Budowlanego w Berlinie i Brandenburgii. Weźmie w nim udział 175 gorzowskich uczniów i 3 nauczycieli.
 
Po obu stronach granicy odbywać się będą spotkania ekspertów i warsztaty zawodowe oraz językowe. Program przewiduje także zakup urządzeń potrzebnych w procesie szkolenia specjalistów budowy dróg.
 
Działania projektowe:
Wspólnym działaniem niezbędnym do osiągnięcia tego celu jest rozszerzenie transgranicznej edukacji i szkoleń. Wspólnym celem jest stworzenie innowacyjnych transgranicznych modułów edukacyjnych, które odzwierciedlają potrzeby pracodawców i menedżerów z Polski i Niemiec.
 
Moduły:
Brukarz z innowacją: asfaltowanie,
Budownictwo ziemne - Budowa rurociągów
oraz realizację wspólnej oferty edukacyjnej w postaci profesjonalnych warsztatów w ÜAZ-BB.
 
Dodatkowo po stronie polskiej oferowane są warsztaty umiejętności miękkich w formie blended learning oraz kursy niemieckiego. Ze strony partnera wiodącego, miasta Gorzów Wielkopolski, tworzona jest symulacja systemów sanitarnych, grzewczych i inteligentnego domu, aby promować transgraniczne szkolenia zawodowe na wszystkich poziomach edukacji, a także powstaje warsztat brukarski i instalacyjny przy ul. Warszawskiej (przyszła siedziba szkoły CEZiB).

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.