Już 24 marca start IV Gorzowskich Targów Edukacyjnych

Już po raz czwarty Wydział Edukacji we współpracy z Wydziałem Promocji i Informacji oraz Zespołem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Gorzowie Wlkp. organizuje Gorzowskie Targi Edukacyjne – szkoły i pracodawcy.
 
Celem Gorzowskich Targów Edukacyjnych – szkoły i pracodawcy jest promocja szkolnictwa zawodowego w powiązaniu z potrzebami lokalnego rynku pracy, prowadzenie kampanii informacyjnej na temat działalności lokalnych przedsiębiorców, a przede wszystkim wsparcie uczniów ostatnich klas szkół podstawowych w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Dlatego też przygotowania do Targów rozpoczęły się kilka miesięcy wcześniej. Pracownicy Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych przeprowadzili w gorzowskich szkołach podstawowych przesiewowe badania dotyczące predyspozycji i potencjalnych umiejętności oraz preferencji zawodowych uczniów ostatnich klas. W sumie przeprowadzono prawie 1000 diagnoz. Dla każdego uczestnika przygotowano spersonalizowaną informację zwrotną w oparciu o teorię Fine'a, który twierdził, że każdą pracę ludzką można sprowadzić do relacji człowieka z rzeczami, ludźmi lub danymi. Dzięki diagnozie uczniowie stający przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej zostali specjalnie przygotowani do zwiedzania targów. W oparciu o wyniki diagnoz zostały stworzone profile zawodowe każdego z uczniów, które pozwoliły na stworzenie indywidualnych map zwiedzania targów.

Obok stoisk szkół znajdować się będą stoiska pracodawców, przedstawicieli biznesu i organizacji pracodawców oraz gorzowskich uczelni. Gorzowskie Targi Edukacyjne – Szkoły i Pracodawcy, to targi podczas których zwiedzający mają możliwość aktywnego zwiedzania, ponieważ prezentacje zarówno szkół, jak i firm będą interaktywne. Dzięki temu każdy zwiedzający będzie mógł nie tylko poczytać informacje, ale także zobaczyć konkretny produkt, zobaczyć i przetestować działanie maszyn, czy wykonać doświadczenie. Oprócz interaktywnych stoisk targowych, aktywna będzie również scena, na której prezentować się będą poszczególne szkoły z wybranym przez siebie programem i pomysłami.

Podobnie jak w poprzednich edycjach targów, również w tym roku uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w interaktywnej grze, polegającej na wykonaniu co najmniej siedmiu zadań na wybranych przez siebie stanowiskach przygotowanych przez wystawców. Zadania będą miały charakter praktyczny, dzięki czemu uczestnicy gry będą mogli sprawdzić swoje predyspozycje i umiejętności. Zwieńczeniem gry będzie losowanie atrakcyjnych nagród dla uczniów, które zostały ufundowane przez pracodawców.

Nie tylko zwiedzający targi będą mieli możliwość rywalizowania o nagrody. Zorganizowany zostanie również konkurs dla najlepszego wystawcy. W głosowaniu na najciekawsze stoisko uczestniczyć będą zwiedzający, którzy będą mogli oddać swój głos wrzucając kolorową piłeczkę do przeźroczystego pojemnika przy wybranym przez siebie stoisku.

Na IV Gorzowskich Targach Edukacyjnych – Szkoły i Pracodawcy nie może zbraknąć także rodziców, ponieważ to oni mają ogromny wpływ na wybory dokonywane przez ich dzieci. Podczas targów zarezerwowano czas na swobodne zwiedzanie stoisk i zapoznanie się z ofertą edukacyjną szkół oraz możliwościami współpracy z lokalnymi zakładami pracy, zarówno podczas edukacji w szkole, jak i po jej zakończeniu.

Na targach rodzice mogą również aktywnie uczestniczyć w ich zwiedzaniu, spotkać się z przedsiębiorcami, doradcami zawodowymi i nauczycielami. Mogą również obejrzeć pokaz filmów prezentujących potencjał lokalnych firm,

Dzięki takiej organizacji targów uczestnicy, zarówno uczniowie, jak i ich rodzice, będą mieli możliwość pozyskania kompletnego pakietu informacji począwszy od tego, jakie zawody są potrzebne na lokalnym rynku pracy, jakie umiejętności i predyspozycje są niezbędne, aby wykonywać dany zawód, jakie są warunki pracy oferowane przez konkretnych pracodawców oraz w której szkole można podjąć edukację w tym zakresie.
 
 
PROGRAM IV GORZOWSKICH TARGÓW EDUKACYJNYCH - SZKOŁY i PRACODAWCY

Termin: 24 - 25 marca 2020 r.

Miejsce: Hala Sportowa OSiR w Gorzowie Wlkp, ul. Słowiańska 10, 66-400 Gorzów Wielkopolski

24.03.2020 r. od 8.00. do 17.00

25.03.2020 r. od 8.00. do 15.00
14.00 – wybór najlepszego Wystawcy.

Losowanie nagród wśród uczestników gry odbędzie się 28 marca 2020 r. w siedzibie Wydziału Edukacji, ul. Okólna 2. Wręczenie nagród odbędzie się 1 kwietnia 2020 r. w Auli Zespołu Szkół Ekonomicznych, ul. 29 Stycznia 30.

Szczegółowe informacje i relacje z targów będą na bieżąco zamieszczane na stronach www.facebook.com/zawodowcywgorzowie oraz www.zawodowcy.gorzow.pl/
 
ZAPRASZAMY!
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.