Wizyta studyjna w Borne Furniture

zawodowcy w gorzowie11 stycznia 2017 roku uczniowie klasy 201t wraz z nauczycielami: p. Zbigniewem Fałdyną, p. Elżbietą Popielnicką oraz p. Iwoną Kędziorą Pojechali do firmy Borne Furniture Sp. z o. o. znajdującej się w Gorzowie. Mieli okazję poznać proces produkcyjny jako beneficjenci projektu "Zawodowcy z Gorzowa", w ramach którego gorzowskie szkoły zawodowe współdziałają z lokalnym biznesem, aby móc celniej odpowiadać na potrzeby rynku pracy.
Borne Furniture specjalizuje się w wielkoseryjnej produkcji na bazie płyty komórkowej o lekkiej konstrukcji, w tym zwłaszcza blatów stołowych, regałów oraz innych elementów meblowych. Firma zatrudnia około 500 osób i jest cenionym pracodawcą w regionie. Obecnie zaplecze produkcyjne stanowią dwa wysoce wyspecjalizowane zakłady zlokalizowane w Gorzowie Wielkopolskim i Barlinku o łącznej powierzchni produkcyjnej 32.000 m². Oddział w Gorzowie zajmuje się produkcją blatów stołowych oraz drzwi do szaf dla Ikei. Nasi uczniowie zostali oprowadzeni po firmie oraz zapoznani z całym procesem produkcji gdzie mogli zobaczyć jak to wszystko się odbywa, jakie maszyny są potrzebne oraz z czego są produkowane poszczególne elementy. Zostali ugoszczeni poczęstunkiem oraz usłyszeli kilka miłych i pouczających słów od Dyrektora Zakładu Andrzeja Behrendta. Następnie zaprezentowano mniej praktyczną stronę firmy w postaci publikacji multimedialnych czyli działanie firmy, BHP i hisatorię jej tworzenia. Uczniowie spotkali tam również kilku absolwentów naszej "Budowlanki", którzy są pracownikami.
Uczniowie wraz z opiekunami zostali potraktowani z całym profesjonalizmem, jaki reprezentuje firma Borne Furniture.
 
 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.