"Zawodowcy w Gorzowie" - mechatronika

f1W II semestrze bieżącego roku szkolnego w Zespole Szkół Budowaknych i Samochodowych trwać będzie dalsza realizacja miejskiego projekt unijnego „Zawodowcy w Gorzowie".
Dużym zainteresowniem uczniów klas samochodowych cieszą się szkolenia motoryzacyjne z wykorzystaniem 3 profesjonalnych zestawów panelowych mechatroniki samochodowej. Szkoła otrzymała panele w I etapie realizacji tego projektu. W czasie trwania szkoleń 72 uczniów doskonali swoją wiedzę i umiejętności praktyczne na zajęciach dodatkowych, w 12 grupach uczniowskich. Zajęcia prowadzą nauczyciele przedmiotów zawodowych, którzy wcześniej sami doskonalili swój warsztat zawodowy w tej tematyce. Zakres ćwiczeń praktycznych dla uczniów obejmuje:
Panel I – uczniowie uczą się łączenia obwodów elektrycznych i wykonywania pomiarów parametrów elektrycznych w obwodach prądu stałego i zmiennego, takich jak: rezystancje, pojemności, indukcyjności, poznają własności podzespołów półprzewodnikowych i optoelektroniki oraz podstawowych układów elektroniki analogowej i cyfrowej. Zdobyta wiedza jest niezbędna do zrozumienia działania elektrycznych i elektronicznych podzespołów samochodowych.
Panel II - uczniowie uczą się podłączenia i diagnozowania poprwaności działania układów na podstawie wykonania pomiarów parametrów sygnałów elektrycznych z zakresu sensoryki, czyli badania czujników stosowanych w elektronicznych systemach sterowania pracą silnika samochodowego, takich jak: sonda lambda, czujników: temperatury, ciśnień, prędkości obrotowych, spalania stukowego, przepływomierzy itd.
Panel III - uczniowie uczą się podłączenia i diagnozowania poprwaności działania układów na podstawie wykonania pomiarów parametrów sygnałów z zakresu aktoryki w samochodowych systemach sterowań, czyli urządzeń wykonawczych takich jak: zawory,przepustnice, siłowniki, silniki, świece, pompy itp.
W dniu 24.01.2017r.odbyło się spotanie koordynatora projektu p. E. Popielnicka z rodzicami uczniów biorących udział w projekcie, na którym zaprezentowanao realizację tego działania projektowego.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.