Światowy Dzień Krwiodawcy

14 czerwca – Światowy Dzień Krwiodawcy, ustanowiony został w 2004 roku przez Światową Organizację Zdrowia, upamiętniając urodziny Karla Landsteinera, który odkrył grupy krwi i został uhonorowany w 1930 roku Nagrodą Nobla. To wyjątkowe święto tych wszystkich, którzy dzieląc się z innymi swoją krwią, ratują życie drugiemu człowiekowi. Hasłem Światowego Dnia Krwiodawcy w 2015 roku jest " Dziękuję Ci za uratowanie mi życia". Składamy wszystkim naszym krwiodawcom, członkom Klubu HDK przy ZSB, serdeczne podziękowanie za bezinteresowną pomoc w ratowaniu ludzkiego życia! Życzymy Wam wiele zdrowia, radości i pogody ducha!

III Konferencji Młodzieży " Uzależnieniom i przemocy NIE ! " w CEA

18 czerwca 2015 klasa 101 t. pod opieką p. A. Kaniewskiej oraz klasa 201 gdw z A.Gajos-Sejwa oraz p. L.Pawlak wzięły udział w III Konferencji Młodzieży " Uzależnieniom i przemocy NIE ! " w CEA - Filharmonia Gorzowska.Organizatorem konferencji była Pani Grażyna Wojciechowska , prezes Fundacji Czysta Woda.

Czytaj więcej...

"Nienawiść. Jestem przeciw"

Wychowankowie Internatu Zespołu Szkół Budowlanych w Gorzowie Wielkopolskim w ramach projektu "Nienawiść. Jestem przeciw" organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej stworzyli filmik promujący kampanię społeczną w walce przeciwko mowie nienawiści.

Czytaj więcej...

Turniej wędkarski

13 czerwca 2015 na Kanale Ulgi w Gorzowie Wlkp. odbył się II Drużynowy Turniej Wędkarski Szkół Ponadgimnazjalnych. W klasyfikacji indywidualnej trzecie miejsce wywalczył uczeń klasy 134 zsz Piotr Lalak.

Czytaj więcej...

Wróć bezpiecznie z wakacji

9 czerwca 2015 roku uczestniczyliśmy w VII edycji konkursu "Wróć Bezpiecznie z Wakacji". Jest to rokroczny konkurs, którego cele to promowanie zasad BHP, ruchu drogowego i zasad użytkowania dróg publicznych przez rowerzystów, zdrowej rywalizacji, edukacja udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, profilaktyka uzależnień i w końcu integracja zespołów międzyszkolnych.

Czytaj więcej...

Lubuska Olimpiada Młodzieży w LA

Zdj cie0130
02 czerwca 2015 odbyły się w Zielonej Górze finały Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce. Z dumą informujemy, iż uczeń naszej szkoły, Arkadiusz Nawrot (klasa 203 t), zajął drugie miejsce w trójskoku i tym samym wywalczył srebrny medal wynikiem 12 metrów i 29 centymetrów. Ogromne gratulacje, dla Arka tym bardziej, że ta dyscyplinę sportu uprawia wyłącznie rekreacyjnie. Życzymy dalszych sukcesów!!!

Filmowa Gra Miejska w Dzień Dziecka

1 czerwca wzięliśmy udział w pierwszej Filmowej Grze Miejskiej. Pokonaliśmy 8 punktów, rywalizując z 11 innymi szkołami. Świetnie się bawiliśmy, przystępując do kastingu, bo taki charakter miały postawione przed nami zadania. Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji.

Zajęcia decoupage

Kolejny raz dziewczęta spotkały się z wychowawcą p. Agnieszka Kuleszą aby spróbować swych sił i stworzyć techniką decoupage niepowtarzalne prezenty dla swoich mam.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w internacie

Z okazji obchodów Dnia Dziecka wychowawcy: p. Izabela Lachowicz, p. Izabela Janiszewska i p. Marcin Horbatowski przygotowali Międzygrupowy Turniej Bajkowy.

Czytaj więcej...

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.