Wycieczka do gorzowskiej elektrociepłowni

W dniu 4.10 2018 klasy technikum 201t,202t i 203t odbyły wycieczkę politechniczną do Elektrociepłowni w Gorzowie Wlkp.
 
Elektrociepłownia jest największym producentem ciepła dla Gorzowa Wielkopolskiego i jednym z największych przedsiębiorstw energetycznych w regionie.
 
Od ponad 65. lat produkuje energię elektryczną i ciepło. Oba produkty wytwarzane są w tzw. skojarzeniu, tj. w jednym procesie technologicznym, dzięki czemu do środowiska emitowana jest znacznie mniejsza ilość zanieczyszczeń.
 
Elektrociepłownia posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę ciepłowniczą na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego, co pozwala przez cały rok w bezpieczny sposób dostarczać ciepło do odbiorców. Długość sieci ciepłowniczej to obecnie 120 km. Obiekt pokrywa zapotrzebowanie na ciepło miasta Gorzowa w 63%. 
 
Młodzieży przybliżono w prosty sposób tematykę produkcji energii elektrycznej oraz ciepła, a także pokazano urządzenia za pomocą, których ta energia jest wytwarzana. Uczniowie poznali więc firmę inwestującą w nowoczesne technologie i ciągle poszerzającą zakres swojej działalności przy spełnianiu rosnących wymagań środowiskowych. Największe wrażenie na uczniach (wielkość i technologia wykonania) wywarł blok gazowo-parowy najnowocześniejszy w Europie. 
 
Wycieczka zakończyła się w zakładowej świetlicy, gdzie młodzież zwiedzała, wystawę pn. "Ojcowie Niepodległości" zorganizowaną z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.
 
 

Dodatkowe informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.