Spływ kajakowy szlakiem Jana Pawła II

27 września 2019r. pan Jerzy Antczak, zwany Wodzem, zorganizował klasie 303t spływ kajakowy rzeką Drawą.
 
 
O 7:30 wszyscy stawili się przed bramą główną naszej szkoły. Około 9:00 przybyliśmy do miejscowości Bogdanka. Tu nastąpiło dobranie się w pary, rozdzielenie kajaków oraz krótki instruktaż. Opiekunowie płynęli pojedyńczo pilnując grupy. Wodzu płynął z przodu wraz z dyrektorem szkoły p. Tadeuszem Najdorą, a peleton kajakowy zamykał p. Bartosz Bogdan wraz z p. Romanem Busielem.

Opiekę nad bezpieczeństwem uczestników sprawował ratownik WOPR komandor spływu p. Przemysław Nowak.

Trasa spływu rozpoczęła się w Bogdance, a kończyła w miejscowości Kamienna. Całość szlaku wynosiła 15 km.
 
Na trasie, otrzymaliśmy posiłek regeneracyjny – zupę grochową, a po spływie czekał na nas gorący i wzmacniający obiad.
 
Jednym z przystanków był piękny pomnik przyrodniczy Drawieńskiego Parku Narodowego, którego inskrypcja przypominała słowa Jana Pawła II: "Piękna jest ziemia gorzowska, wiele łączy mnie z nią wspomnień z moich wędrówek i spływów kajakowych. Winniście sobie cenić jej urok i nie pozwolić go niszczyć"

Młodzież dodatkowo zapoznała się z przepiękną fauną i florą Drawieńskiego Parku Narodowego, jednocześnie był to sprawdzian umiejętności interpersonalnych, czyli kooperacji w grupie. Oj, nie zawsze było łatwo... :)
 
 

Dodatkowe informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.