11 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu

Dbajmy o swoje bezpieczeństwo w sieci!
 
Święto obchodzone jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. To okazja do inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. 
 
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Obie te instytucje zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do organizowania lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (m.in. zajęć edukacyjnych, happeningów, gazetek szkolnych, kampanii informacyjnych, konkursów) oraz zgłaszania ich za pośrednictwem formularza umieszczonego na stronie.
 
W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole odbywa się szereg działań: 
 
Nasz szkoła bierze czynny udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. Uczniowie wykonali plakaty o tematyce bezpieczeństwa w sieci. Przygotowano gazetkę tematyczną poświęconą zagrożeniom czyhającym w sieci. Podczas lekcji wychowawczych, wychowania do życia w rodzinie i informatyki młodzież dyskutowała na temat cyfrowego bezpieczeństwa. Zwieńczeniem działań będzie projekcja filmowa, związana z tematyką święta.

Dodatkowe informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.