102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada 2020 r. Polska świętuję 102 rocznicę odzyskania niepodległości.
 
Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym obchodzonym w Polsce na pamiątkę wydarzeń, które miały miejsce 11 listopada 1918 r. Tego dnia urzędująca w Warszawie Rada Regencyjna przekazała władzę nad wojskiem polskim Józefowi Piłsudskiemu. Powstaje niepodległa II Rzeczypospolita. Ten szczególnie radosny dzień stał się symbolem wolności odzyskanej po 123 latach zaborów.

Tegoroczne szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości niestety w standardowej formie nie odbyły się z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną.
 
W tym roku m.in. internat instruował jak samodzielnie zrobić patriotyczny stroik, a w szkole zrobiono okolicznościową wystawę poświęconą świętu, dodatkowo pan Zbigniew Fałdyna przygotował prezentację poświęconą ojcom niepodległości, aby obejrzeć: KLIKNIJ TUTAJ.
 
Zapraszamy także do obejrzenia filmu na temat odzyskania niepodległości: KLIKNIJ TUTAJ (film autorstwa Instytutu Pamięci Narodowej).
 
Mimo obecnej sytuacji - życzymy uroczystego świętowania Narodowego Święta Niepodległości.
 
 

Dodatkowe informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.