IX Konferencja Młodzieży – Gorzów Wlkp. 2021

W dniu 14.06.2021 roku uczniowie klasy 103 i 104 tp uczestniczyli w IX Konferencji Młodzieży – Gorzów Wlkp. 2021.

Na kilka dni przed rozpoczęciem wakacji młodzież z gorzowskich szkół dowidziała się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Po raz dziewiąty prezes fundacji „Czysta woda", radna Grażyna Wojciechowska przygotowała konferencję „Wakacje bez zagrożeń".

Celem spotkania było uświadomienie młodzieży, z jakimi sytuacjami mogą mieć do czynienia w czasie letniego wypoczynku i przygotowanie ich do odpowiedniej reakcji.

Tegoroczną konferencję rozpoczęła prezentacja sprzętu służb mundurowych i medycznych oraz dynamiczny pokaz akcji ratowniczej w wykonaniu Państwowej Straży Pożarnej i Policji. Nie zabrakło również pokazów i instruktażu dotyczącego udzielania pierwszej pomocy oraz reagowania w sytuacjach kryzysowych.
 
Odbyły się również wykłady i warsztaty tematyczne, m.in. przedstawicieli służby zdrowia z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., wykładowców Zamiejscowego Wydziału Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wlkp. oraz pedagogów szkolnych.
 
Poszczególne wystąpienia były przeplatane niespodziankami muzycznymi. Wystąpiła m.in. Julia Bury, stypendystka artystyczna Prezydenta Miasta oraz pochodzący z Gorzowa saksofonista jazzowy Marek Konarski.

Konferencja odbyła się w CEA Filharmonia Gorzowska. W holu filharmonii przygotowane zostały również stoiska instytucji, które wspierały organizację wydarzenia, m.in. Urzędu Miasta, WSW w Gorzowie Wlkp., CS-R „Słowianka".
 
Magdalena Cichocka-Opszalska
Izabela Janiszewska

Dodatkowe informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.