Narodowe Czytanie 2021

6 września w nasze szkole kolejny raz odbyło się Narodowe Czytanie. To już 10 edycja tego wspaniałego przedsięwzięcia. Para prezydencka wybrała: ,,Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.
To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło." – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Od pierwszej do ósmej godziny lekcyjnej uczniowie odwiedzali bibliotekę w celu wysłuchania ciekawych informacji o wybranym przez parę prezydencką utworze i autorce tego pouczającego dzieła. Czytane były fragmenty utworu i przygotowana została wystawa tematyczna. Wydarzenie zorganizowała pani Joanna Rosińska i biblioteka szkolna.
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.