STARGARD – Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych – II ETAP (eliminacje okręgowe)

W dniu 6 marca 2021 r. odwiedziliśmy Zespół Szkół Budowlano –Technicznych w Stargardzie który był gospodarzem i organizatorem XXXIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

W zawodach wzięło udział 21 uczniów z 5 szkół w okręgu:
- Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Chojny,
- Zespół Szkół Nr 7 im. Bronisława Bukowskiego z Koszalina,
- Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Wałcza,
- Zespół Szkół Budowlano-Technicznych ze Stargardu,
- Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych z Gorzowa Wielkopolskiego.
 
Naszą szkołę reprezentowali: Błażej Franczyk z klasy 401t oraz Karolina Białooka z kl. 201t. Opiekę sprawowała Anna Kamińska – nauczyciel przedmiotów zawodowych.
 
Uczestnicy Olimpiady to najlepsi uczniowie ze szkół budowlanych okręgu szczecińskiego, wyłonieni po eliminacjach szkolnych. Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych organizowana jest nieprzerwanie od 1987 r. Przygotowując się do udziału w zawodach, uczniowie rozwijają zaintereso-wania budownictwem oraz pogłębiają wiedzę i umiejętności budowlane, zapoznają się z najnowszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i technologicznymi.

Trzech najwyżej uplasowanych uczniów będzie reprezentować okręg szczeciński na etapie cen-tralnym, który skupia najlepszych uczniów ze szkół budowlanych z całej Polski. Uczestnicy będą wal-czyć o zwolnienie z egzaminu zawodowego i o indeks uczelni technicznych.

W tym roku sponsorami OWiUB na szczeblu okręgowym byli Starostwo Powiatowe oraz firma Atlas. Upominki dla wszystkich uczestników, ufundowane przez sponsorów, wręczyli: pani Iwona Wi-śniewska Starosta Stargardzki, pan Jerzy Hernet Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Staro-stwa Powiatowego, Radni Powiatu oraz przedstawiciele firmy Atlas.
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.