Byliśmy na Weselu

Teatr2 marca 2017 r. uczniowie klas 201t i 203t uczestniczyli w wyjściu do Teatru im. Juliusza Osterwy na spektakl „Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Utwór, który możemy zaliczyć do dramatycznego arcydzieła wyreżyserowała Agata Biziuk, ukazując, iż utwór nie stracił na swojej aktualności.
Dramat w interpretacji Teatru J. Osterwy został przeniesiony w czasy współczesne, aby skłonić odbiorców do refleksji nad trwałością polskich przywar i słabości. Obrzęd weselny, związany z atmosferą radości i święta daje pole do ukazania panoramy społeczeństwa i tego, co nazywamy polską duszą. Obserwując "chocholi taniec" , w rytm którego kręcą się sprawy ważne i błahe, pielęgnowane przez nas mity narodowe, możemy stwierdzić, iż trwa on nadal.
Organizatorem wyjścia była p. Izabela Lachowicz.
 
 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.