Ceramika Natury – moja pasją

DSC03881„Ceramika Natury – moja pasją" - pod taką nazwą w czytelni naszej biblioteki zorganizowano kolejną wystawę. Przedstawia wyroby ceramiczne, które są niezwykle różnorodne, gdy chodzi o kształty, kolorystykę, jak też zastosowane materiały.  Tym razem jest to prezentacja twórczości artystycznej nauczyciela bibliotekarza – Iwony Wolińskiej.
Powstaje pytanie: skąd nazwa „Ceramika Natury"? Otóż, jest to nietypowa artystyczna sztuka użytkowa. Detale, których używa autorka są różnego pochodzenia, to m.in.: kamień, tkanina, sznurek, szło, ale także muszla, cząstki organiczne...
Dzięki rozmaitym tworzywom uzyskano nietuzinkowe efekty estetyczne.
Do najważniejszych należy nietypowa faktura całości wyrobu: wypukłości, wklęsłości, które spiętrzają się i wypierają wzajemnie. Stąd też powierzchnia tych wytworów artystycznych rodzi skojarzenia z magmą wulkaniczną. Kolorystyka w spokojnych tonacjach potęguje to niezwykłe wrażenie.
Ekspozycja stanowi swoiste preludium do warsztatów ceramicznych, które p. Iwona Wolińska będzie prowadzić dla młodzieży naszej placówki. Będą one stanowić przygotowanie młodych ludzi do konkursu plastycznego organizowanego w naszym mieście przez Zespół Szkół Odzieżowych.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ekspozycji.
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.