W piątek skończyli technikum, dziś zdają egzamin dojrzałości

matu mini„ To, co możesz uczynić,
jest tylko maleńka kroplą
w ogromie oceanu, ale właśnie jest tym,
co nadaje znaczenie
twojemu życiu"
Albert Schweitzer
 
28 kwietnia 2017 r. miała miejsce szczególna uroczystość – pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów. Kształcenie w naszym zespole ukończyły dwie klasy : 401t (wychowawca p. Jerzy Antczak) i 403t (wychowawczyni p. Elżbieta Zdanewicz). Na uroczystość przybyli także rodzice oraz Dyrekcja i grono pedagogiczne ZSBiS.
Scenariusz zakończenia oraz jego oprawę artystyczna przygotowali uczniowie klas trzecich: 301t (wychowawczyni p. Małgorzata Stano) i 303t (wychowawczyni p. Anna Kaniewska). Program prowadziła p. Anna Kaniewska – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Konferansjerami byli uczniowie klas trzecich, trzeba przyznać, że świetnie spisali się w swojej roli. Dyrektor ZSBiS p. mgr inż. Tadeusz Najdora serdecznie przywitał zebranych, szczególnie maturzystów. Złożył młodzieży życzenia wszelkiej pomyślności w dalszym życiu tak zawodowym, jak i osobistym. Życzył sukcesów, osiągnięcia celów i spełnienia marzeń. A obecnie – tego najważniejszego – zdania na jak najwyższym poziomie egzaminu dojrzałości. Wyraził też nadzieję, że szkoła będzie wspominana przez młodzież ciepło z sentymentem i tylko pozytywnie. Przedstawicielka Rady Rodziców przekazała na ręce dyrektora oraz grona pedagogicznego wyrazy wdzięczności za cierpliwość, wytrwałość, trudną pracę wychowawczą i dydaktyczną. Życzyła pedagogom sukcesów zawodowych, jak i spełnienia w życiu osobistym. Dyrektor ds. dydaktycznych mgr Elżbieta Popielnicka przedstawiła prezentację multimedialną dotyczącą projektów zawodowych oraz nowoczesnego sprzętu, z którego korzystali w swoim kształceniu uczniowie klas czwartych technikum. Następnie dyrektor Tadeusz Najdora wraz z wychowawcami klas maturalnych wręczyli młodzieży nagrody i świadectwa ukończenia szkoły. Gratulacjom nie było końca, a w niejednym oku zakręciła się łza! Okazało się, że wśród maturzystów jest wielu, którzy osiągnęli bardzo wysokie średnie. Do najlepszych należą uczennice z klasy 401t: Julia Świderska – 5,12, Natalia Burek – 5,06, Dagmara Szczepaniak – 4,61. Uczniowie klas trzecich przekazali serdeczne życzenia absolwentom: pomyślnego zdania matury oraz powodzenia w dalszym życiu. Kapitalnym elementem spotkania stały się wspomnienia dot. wspólnych rozmaitych przeżyć obu klas maturalnych. Obejrzeliśmy prezentację z wspólnych wypadów, wycieczek, zabawnych epizodów; co raz to na auli rozlegał się gromki śmiech! Maturzyści wraz z wychowawcami przekazali Dyrekcji ZSBiS pamiątkowe tablo. Ostatnim akordem spotkania były wspólne fotografie.
Ostatnie pożegnanie rodzi i wspomnienia, i smutek, i żal... ale też nadzieję, którą pragniemy przekazać na przyszłość tym, którzy właśnie zakończyli, by za chwilę rozpocząć kolejny ważki etap swego życia. Ten czas, spędzony w murach naszej szkoły na pewno pozostanie w pamięci młodzieży.
 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.