Byli w teatrze, zadbają o własne bezpieczeństwo

Teatr23 maja 2017 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się do Teatru im. Juliusza Osterwy na spektakl pt. "Stopklatka" w reżyserii Aliny Moś – Kerger. Spektakl odbył się w ramach XV Miejskiej Kampanii Edukacyjno–Informacyjnej „Obudź się".
Na deskach teatru poznali historię pewnego nastolatka, przykutego do wózka inwalidzkiego. Chłopak przez swoją młodzieńczą brawurę i brak rozwagi został skazany dożywotnio na wózek inwalidzki. Główny bohater miał dobre życie, chodził do dobrej szkoły,otaczało go wielu przyjaciół i miał mnóstwo planów na przyszłość. W jednej chwili stracił wszystko. Stał się osobą uzależnioną od opieki innych. Poznaliśmy go w momencie, gdy był zmuszony przewartościować swoje życie, na nowo ułożyć relacje z rodziną, rówieśnikami, a także z Bogiem.
Spektakl sprowokował rozmowy na temat niepełnosprawności i wykluczenia społecznego. Warto pochylić się nad tym tematem zwłaszcza w kontekście zbliżających się wakacji, kiedy to swobodna i nieskrępowana atmosfera czasu wolnego sprzyja podejmowaniu przez młodzież zachowań ryzykownych.
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.