Światowy Dzień bez Papierosa

Dzień bez papierosa31 maja to Światowy Dzień bez Papierosa. Kto nie pali jest szczęśliwy. Kto pali powinien w tym dniu się zastanowić, co zrobić, aby zerwać z nałogiem. Według Światowej Organizacji Zdrowia co sześć minut na świecie umiera z powodu palenia jedna osoba. Według profesora Witolda Zatońskiego, najbardziej znanego w Polsce przeciwnika palenia tytoniu - papieros jest jedynym produktem, którego używanie powoduje przedwczesną śmierć.
Umieszczone na opakowaniach papierosów zdjęcia mają ostrzegać palaczy przed konsekwencjami nałogu. Są na nich między innymi fotografie płuc zaatakowanych nowotworem, krtani z dziurą i stopy pokrytej niegojącymi się ranami.
W naszej szkole uczniowie mogli zapoznać się nie tylko ze skutkami palenia tytoniu, lecz także mieli możliwość dowiedzieć się, co zrobić, aby zerwać z nałogiem. Na stoisku informacyjno - edukacyjnym w holu szkoły były do pobrania ulotki i broszury związane z paleniem tytoniu. Młodzież mogła obejrzeć plakaty namalowane przez naszych uczniów. Okazjonalną wystawkę zorganizował zespół nauczycieli do spraw profilaktyki.
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.