Mamy certyfikat

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy certyfikat za działania projektowe w latach 2013 – 2015 w ramach polsko-szwajcarskiego programu współpracy KIK/34 „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację w zakresie żywienia i aktywności fizycznej".
W zakresie żywienia przygotowaliśmy m.in. Międzynarodowy Dzień Walki z Otyłością, promując wartości odżywcze polskich jabłek, marchwi w myśl hasła „Jemy zdrowe warzywa i owoce sezonowe" oraz zdrowe, wiosenne kanapki pod hasłem „5 posiłków dziennie sprawia, że organizm nie magazynuje tkanki tłuszczowej tylko ją zużywa". Zorganizowaliśmy konkursy na piramidy żywieniowe i prezentacje dotyczące zdrowego stylu życia. Zaprosiliśmy do współpracy dietetyka, panią pielęgniarkę, pracowników sanepidu, rodziców i pracowników wulkanizacji. W zakresie aktywności fizycznej nauczyciele wychowania fizycznego we współpracy z uczniami i wychowawcami klasy zorganizowali m.in. otrzęsiny klas pierwszych w formie sportowo-rekreacyjnej rywalizacji, mikołajkowe przeciąganie liny, zawody szkolnych siłaczy - Strongman. Uczniowie ZSBiS reprezentują szkołę w zawodach sportowych: siatkówka, koszykówka, tenis stołowy, unihokej, a ich osiągnięcia podsumowywane są podczas co rocznego plebiscytu na najpopularniejszego sportowca "Budowlanki".
Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu i promującym zdrowy styl życia dziękujemy.
Zespół ds. profilaktyki szkolnej.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.