Dzień Kolorowej Skarpetki - Światowy Dzień Zespołu Downa

19 marca w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Zachęcamy do przyjścia na zajęcia w kolorowych skarpetkach i zapoznania się z materiałami przygotowanymi w gablocie w holu szkoły.
 
Osoby, które pozostają w domu ubierają kolorowe skarpetki i wysyłają nam swoje zdjęcia na szkolnego fb. Celem naszej akcji jest podniesienie świadomości na temat potrzeb, zachowań i relacji z osobami chorującymi na Zespół Downa.

21 marca w pierwszy dzień wiosny od 2005 roku obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Data jest symboliczna. Przypada on na 21 dzień 3 miesiąca w roku ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze powoduje występowanie tej wady genetycznej.

Wada ta modyfikuje rozwój i kształtuje cechy wyróżniające daną osobę pośród innych ludzi, w efekcie dochodzi do zmian tempa rozwoju tej osoby. Najbardziej odczuwanym przez osoby z Zespołem Downa zaburzeniem jest osłabienie procesu zapamiętywania i zaburzenie mowy.

Kolorowe skarpetki stały się symbolem solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa.
 
Organizatorki akcji: Agnieszka Kędziorska, Magda Cichocka-Opszalska.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.