Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Przyroda jest dobrem całej ludzkości – przede wszystkim źródłem zasobów, dzięki którym zaspokajamy podstawowe potrzeby życiowe. Dla wielu stanowi także synonim piękna. Z tego powodu pragną zachować ją w jak najmniej zmienionej formie.
 
5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska.
Jest to najważniejsze i jedno z najstarszych świąt ekologicznych, zostało ustanowione w 1972 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.
Światowy Dzień Ochrony Środowiska ma na celu uświadomić nam główne problemy ekologiczne naszych czasów oraz zachęcić do poszukiwania na nie rozwiązań, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju podnoszą.

Tegoroczne hasło obchodów to Go Wild for Life. („Bądź dziki - dla życia").
Ochrona różnorodności biologicznej, przede wszystkim zaś dzikiej przyrody i zagrożonych gatunków zwierząt, padających coraz częściej łupem kłusowników. Tego dotyczy Konwencja Waszyngtońska CITES, która reguluje międzynarodowy handel okazami niektórych gatunków zwierząt i roślin.

Wystarczy samemu podjąć działania, które przyczynią się do poprawy stanu środowiska naturalnego, na przykład posprzątać okolicę, posadzić drzewo czy skorzystać z roweru zamiast samochodu.

W klasach pierwszych technikum podczas lekcji biologii zrealizowany został temat „Wpływ człowieka na różnorodność biologiczną. Światowy Dzień Ochrony Środowiska". W gablocie, w holu szkoły, przygotowana została gazetka tematyczna.
 
Proponowane linki
Film Bioróżnorodność https://epodreczniki.pl/a/film/DdI0NrPKZ

Agnieszka Kędziorska
Magdalena Cichocka - Opszalska

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.