1-percentPrzekaż 1% podatku na organizację pożytku publicznego: 
Lubuskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole
KRS: 0000  105 271
W deklaracji podatkowej PIT INFROMACJE UZUPEŁNIAJĄCĄ wskazać:
Zespół Szkół Budowlnych i Samochodowych w Gorzowie Wlkp. 


Gdynia - miasto z morza i marzeń polskie okno na świat - wycieczka w ramach projektu "Niepodległa"

25 października, odbyła się długo planowana wycieczka do Gdyni i Gdańska w ramach projektu rządowego "Niepodległa". Tym samym uczciliśmy 100-rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości!

Wyjazd z Gorzowa Wielkopolskiego miał miejsce we wczesnych godzinach rannych w czwartek 25 października. Po dotarciu na miejsce, rozpoczęliśmy zwiedzanie od gdyńskiego portu, następnie oglądaliśmy i doświadczaliśmy niezwykle bogatej historii w Muzem Emigracji, które opowiadało o korzeniach polskiej emigracji oraz o jej powodach i historycznych konotacjach.
 
Wycieczkę kontynuowaliśmy w Gdańsku, gdzie zwiedzaliśmy interaktywne Muzeum II Wojny Światowej, wiele eksponatów było dosłownie na wyciągnięcie ręki, a świadectwa wojny tam poznane było przejmującym doświadczeniem. Tak intensywny dzień zakończyliśmy, krótkim zwiedzaniem Starego Miasta w Gdańsku.
 
Piątek 26 października rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Marynarki Wojennej (Zbrojownia oraz Ekspozycja Plenerowa Broni i Uzbrojenia). Wsiedliśmy też na pokład niszczyciela ORP Błyskawica, a chwilę później płyneliśmy statkiem po gdyńskim porcie i podziwialiśmy słynne "okno na świat" (wjzad do portu).
 
 
Tak intensywne zwiedzanie zakończyliśmy na pokładzie "Daru Pomorza". Po czasie wolnym i odpoczynku w okolicach Gdyńskiego Skweru Kościuszki udaliśmy się w podróż powrotną - zmęczeni ale zadowoleni z wyjazdu.
 
W wycieczce brali udział uczniowie klas: 201t, 202t, 203t, 301t, 303t i 401t.
 
Opiekunami podczas wyjazdu byli: pan Jerzy Antczak, pan Zbigniew Fałdyna, pani Anna Kaniewska i pan Bartosz Bogdan.    
 
 
 

Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021. 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.