Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych

ZSBiS wspomina Żołnierzy Wyklętych – uczestniczyliśmy w wykładzie związanym z tym tematem.
 
Kim byli Żołnierze wyklęci? Był to rodzaj antykomunistycznego, niepodległościowego ruchu partyzanckiego, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczący walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce.
 
Dnia 21 marca, odbył się w ZSBiS wykład tematyczny związany z Żołnierzami Wyklętymi. Pan Jarosław Palicki z gorzowskiej delegatury IPN przybliżył rys historyczny, chronologię zdarzeń oraz wiele innych faktów i ciekawostek związanych z tematem. Poruszył również epizod gorzowski Żołnierzy Wyklętych związany głównie z postacią Władysława Andryki, który miał zginąć w naszym mieście z rąk Służby Bezpieczeństwa.
 
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tej historii na stronach Gorzowskiego Archiwum Państwowego: KLIKNIJ TUTAJ.
 
W wykładzie brały udział następujące klasy: 101t, 102t, 103t, 136zsz, 234bs1, 301gdw, 802spd. 
 
 
Opiekunem uczniów był p. Zbigniew Fałdyna.
 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.