Udział ZSBiS w obchodach 80 rocznicy I deportacji Polaków na Syberię

12 lutego 2020 roku nasza szkoła brała udział w uroczystościach na Cmentarzu Komunalnym w Gorzowie Wielkopolskim
 
Pierwsza masowa deportacja mieszkańców z obszarów II Rzeczypospolitej zajętych po agresji 17 września 1939 r. przez ZSRR rozpoczęła się 10 lutego 1940 r. Na Syberię wywieziono wtedy około 200 tys. osób, w większości Polaków (ok. 70 proc.).
 
Podczas uroczystości naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w skład którego weszli uczniowie: Sendecka Dominika(101t), Wróblewski Klaudiusz(303t) oraz Śliwiński Wiesław(303t), wraz z opiekunami dyrektorem Tomaszem Janiszewskim oraz nauczycielem historii Zbigniewem Fałdyną.
 
Główne uroczystości zorganizowane zostały przez Koło Związku Sybiraków w Gorzowie Wielkopolskim oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących i miały miejsce przy Pomniku Ofiar Stalinizmu na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Żwirowej. 
 
 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.