Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

ZSBiS pamięta o Żołnierzach Wyklętych – uczestniczyliśmy we mszy świętej za bohaterów naszej ojczyzny.
 
Kim byli Żołnierze wyklęci? Był to rodzaj antykomunistycznego, niepodległościowego ruchu partyzanckiego, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczący walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce.
 
Dnia 1 marca, odbyły się polskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, nasza szkoła czynnie w nich uczestniczyła.
 
Główne uroczystości odbyły się w kościele pod wezwaniem Pierwszych Męczenników Polski na ul. Biskupa Wilhelma Pluty, następnie odbył się przemarsz do parku 750-lecia Gorzowa, gdzie po okolicznych przemówieniach odśpiewano hymn Mazurka Dąbrowskiego.

W uroczystościach brał udział nasz poczet sztandarowy w składzie:

- Wieslaw Śliwiński
- Nikola Lewandowska
- Klaudiusz Wróblewski
 
 
Opiekunem uczniów był p. Andrzej Hrybacz.
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.